Databáze INEMu realizovaných prodejů je již nyní unikátní svým rozsahem (doba sběru, fotografie, sledování vývoje nabídkové ceny, popisy, atd…). Přesto je zde stále prostor pro zlepšení…

Finální vylepšení představuje doplnění databáze o kupní smlouvy a data v nich obsažená. 

Jelikož je databáze obrovská (zhruba dva miliony záznamů) a každý den se rozrůstá, jsme na začátku dlouhodobé výzvy, kterou nejsme schopni sami zvládnout. 

Obracíme se proto na vás, experty v oblasti oceňování nemovitostí, abyste nám pomohli vytvořit z databáze INEMu nejpřesnější nástroj zachycující charakteristiky českého realitního trhu. Za vaši pomoc vás samozřejmě rádi finančně odměníme, aby se i vám tato práce vyplatila. 

Pojďme si nyní celý proces rozdělit na jednotlivé kroky:

  1. Ať už v databázi nebo ve výpočtu ceny v rámci sestavení odhadu/znaleckého posudku narazíte na nepřeberné množství nemovitostí, které vypadají např. takto: 

 

 

 

 

 

 

 

2. Pokud u ceny nemovitosti není zobrazena tato ikona  

 

 

znamená to, že k této nemovitosti ještě nikdo nenahrál kupní smlouvu. Je tedy možné kupní smlouvu najít (video návod jak hledat kupní smlouvy je uveden zde a zde). 

3. Když kupní smlouvu dohledáte, rozklikněte si u dané nemovitosti segment Doplňující údaje k nemovitosti, aby se Vám zobrazily pole pro nahrání pdf dokumentu smlouvy a doplňující údaje:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde následně vyplňte co nejvíce polí, které jste z kupní smlouvy zjistili. Samotná smlouva se nahrává klikem nebo přetažením do pole Kupní smlouva ve formátu PDF. 

Pokud jste ze smlouvy zjistili i přesnou adresu nemovitosti, napište ji, prosím, do pole Nová lokalita. 

Po doplnění a nahrání smlouvy (můžete nahrát až 5 souborů ve formátu pdf k jedné nemovitosti, zpravidla však nahrajete pouze jeden soubor ke každé nemovitosti), prosím klikněte na tlačítko Uložit požadavek. 

Pokud jste udělali chybu, můžete informace i soubory pdf přepsat a opět vše uložit tlačítkem Uložit požadavek. 

4. Po nahrání smlouvy a informací k nemovitosti prověříme u nás v kanceláři nahrané informace a smlouvu. Pokud bude vše v pořádku, smlouvu anonymizujeme a všechny uvedené informace potvrdíme. Od této chvíle se bude smlouva a informace z ní zobrazovat i ostatním uživatelům. 

5. Jako odměnu za nahrání smlouvy a doplnění údajů vám připíšeme do vaší peněženky 15 Kč za každou nemovitost, ke které jste nahráli kupní smlouvu a doplňující informace. 

Pozn.: Pokud chcete nahrát do databáze INEMu kupní smlouvy, které jste získali ze sbírky listin katastru nemovitostí, nahrajte, prosím, jen ty listiny, které jste získali přes sdílený spolkový přístup, který je k dispozici v systému INEM. POZOR – Pokud byste chtěli nahrát smlouvy, které jste získali ze sbírky listin katastru přes jiný účet (váš osobní nebo někoho jiného), mohlo by jít o tzv. šíření dat uvedených katastru nemovitostí, což je zakázáno. 

Pozn.2: Nahrávat kupní smlouvy, získávat odměny a prohlížet si již nahrané kupní smlovy mohou pouze členové spolku. Více informací o vstupu do spolku naleznete zde. 

Kam dále? 

Podívejte se, jak se hledají kupní smlouvy k jednotkám zde. 

Podívejte se, jak se hledají kupní smlouvy k objektům zde.